Nunta pe plaja – 5 Pasi Pentru Organizarea Nuntii Pe Plaja

Cand vine vorba de nunti de vis, nimic nu se compara cu alura romantica oferita de o nunta pe plaja. Imagineaza-ti schimbul de juraminte in timp ce stai cu picioarele goale in nisip, inconjurat de sunetul valurilor ce se sparg la mal si fundal uimitor al mării de azur. Daca ai visat sa spui “Da!” la mare, Casa Anke este aici sa te ajute!. In acest articol va vom ghida prin 5 pasi simpli spre organizarea nuntii tale de vis la mare!

 

Cuprins:

  1. ALEGE PLAJA IDEALA
  2. VERIFICA VREMEA SI CREEAZA UN PLAN DE REZERVA
  3. ADAUGA DECOR INSPIRAT DE PLAJA
  4. ALEGEREA COSTUMATIEI PERFECTE PENTRU PLAJA
  5. ANGAJAREA UNUI FOTOGRAF PROFESIONIST DE NUNTA PE PLAJA

 

1. Alege Plaja Ideala

Primul pas spre o nunta pe plaja este… plaja. Pe langa priveliste si spatiu, niste factori des omisi care merita sa fie luati in considerare sunt: accesibilitatea, reguli locale si interdictii si exclusivitatea plajii. Din fericire, Romania ofera o multitudine de optiuni de colt de rai cand vine vorba de plaja, de la Mamaia pana la Vama Veche, fiecare cu o atmosfera diferita.

Rezumat: Gaseste o plaja frumoasa dar si accesibila

nunta pe plaja

Vezi mai multe de la nunta pe plaja a Georgianei si a lui Radu

 

2. Verifica Vremea si Creeaza un Plan de Rezerva

Cand organizezi o nunta pe plaja este crucial sa iei in considerare vremea si factorii sezonieri. Verifica temperatura, conditiile meteorologice si comportamentul vermii in mod normal in acea luna. Ia in considerare un plan de rezerva pentru orice eventualitate, un cort sau o locatie acoperita poate fi o varianta buna pentru o continuare a evenimentului intr-un mod placut, fara probleme.

Rezumat: Verifica vremea si gandeste un plan de rezerva.

nunta pe plaja

3. Adauga Decor Inspirat De Plaja

Ca sa capturezi esenta unei nunti pe plaja, adauga in decorul tau elemente ale marii. Considera materiale naturale si usoare precum scoici, bamboo si lemne usoare. Incorporeaza culori inspirate de mare precum nuante de albastru, nisip si mici nuante de culori tropicale. Imbunatateste atmosfera cu lumanari, lumini de licurici si mobila in tema plajei pentru a creea o locatie de tinut minte.

Rezumat: Creeaza un decor inspirat pentru plaja format din elemente tropicale

nunta pe plaja

4. Alegerea Costumatiei Perfecte Pentru Plaja

Cand vine vorba de costumatie pentru plaja, comfortul si practicalitatea sunt elementele cheie. Materialele respirabile, simple si usoare sunt recomandate. Pentru mirese, considerati alegerea unei rochii de mireasa mai scurta care permite miscarea pe nisip. Mirii pot incerca un look mai relaxat si casual cu camasi de in si pantaloni scurti.

Rezumat: Luati-va mai multe randuri de haine si asigurati-va ca aveti haine respirabile, lejere in care va puteti misca.

nunta pe plaja

5. Angajarea unui Fotograf Profesionist de Nunta Pe Plaja

Capturarea frumusetii si emotiilor nuntii tale este esentiala, aici intervine un fotograf profesionist de nunta. Angajand un fotograf experimentat care se specializeaza in nunti te ajuta sa capturezi fiecare moment magic al uneia dintre cele mai importante zile din viata ta. De la cadre superbe la apus la momente sincere cu persoanele iubite, un fotograf profesionist va reusi sa surprina sentimentele si reactiile sincere intr-un mod in care sa creeze niste fotografii de nunta pe plaja pe care sa le pretuiti mult timp de acum in colo.

Rezumat: Pentru a finaliza, recomandam un fotograf profesionist de nunta care sa captureze emotia momentelor voastre.

La Casa Anke suntem dedicati sa indeplinim dorintele voastre. Echipa noastra de fotografi si videografi se specializeaza in capturarea unicitatii iubirii si frumusetii nuntii voastre. Contactati-ne ca sa discutam detalii legate de nunta voastra, sau doar sa va ajutam cu orice detalii sau nelamuriri ati putea avea.

Unul dintre cele mai îndrăgite restaurante de nuntă din România, Restaurant Monarh .

Close

Da follow pe Casa Anke pentru inspirație, tendințe pentru nunta mult visata. Fii parte din comunitatea noastră de iubitori de frumos și explorează universul stilului autentic. #CasaAnke

Instagram

@casaanke

office@casaanke.ro

Telefon: +40 725 251 175

Locatie: Bulevardul Unirii 25-27, bloc 14, mezanin, București 040103, Romania